تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

                    یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا


http://s3.picofile.com/file/7485861070/cooltext751488451.png
چه تعبیر جالبی از روز رستاخیز (یوم الفصل) روزی که حق از باطل جدا می شود وصفوف نیکوکاران وبدکاران مشخّص می گردد ،وانسان حتی از نزدیک ترین دوستانش جدا می شود،آری آن روز وعده گاه همه مجرمان است.
این تعبیر دربیش از شش مورد در قرآن تکرار شده است که اولین مورد آن مربوط به شش گروه از پیروان مذاهب مختلف است که یک گروه مسلمان ومؤمنند وپنج گروه غیر مسلمان، می فرماید :
إِنَّ یَوْمَ الْفَصْلِ مِیقَاتُهُمْ أَجْمَعِینَ ﴿۴۰﴾یَوْمَ لَا یُغْنِی مَوْلًى عَن مَّوْلًى شَیْئًا وَلَا هُمْ یُنصَرُونَ ﴿۴۱﴾إِلَّا مَن رَّحِمَ اللَّهُ إِنَّهُ هُوَ الْعَزِیزُ الرَّحِیمُ ﴿۴۲﴾روز جدائی (حق از باطل) وعدهگاه همه آنهاست. (۴۰)روزی كه هیچ دوستی كمترین كمكی به دوستش نمی‏كند و از هیچ سو یاری نمی‏شوند. (۴۱)مگر كسی كه خدا او را مورد رحمت قرار داده، و او عزیز و رحیم است. (۴۲)
آری آن روز، روز فصل وجدایی است،روزی که انسان از همه چیز جز عملش جدا می
شود،ومولی به هرمعنی که باشد دوست،سرپرست،ولی نعمت،خویشاوند،همسایه،یاور ومانند
 آن توانایی هل کوچک ترین مشکلی از مشکلات قیامت برای کسی ندارد.
نه تنها دوستان به فریاد هم نمی رسند،وخویشاوندان گرهی از کار یکدیگر نمی گشایند،بلکه
نقشه ها نیز نقش برآب،وچار جویی ها به بن بست، وتیرها به سنگ می خورد.
درآیه 46 سوره مبارک طور می خوانیم:
 یَوْمَ لَا یُغْنِی عَنْهُمْ كَیْدُهُمْ شَیْئًا وَلَا هُمْ یُنصَرُونَ ﴿۴۶﴾روزی كه نقشه‏ های آنها سودی به حالشان نخواهد داشت، و از هیچ سو یاری نمی‏شوند.
http://s1.picofile.com/file/7485892147/810_Hadis_116.jpg
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 9 شهریور 1391 توسط علیرضا کمرکی فراهانی


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز

كد تقویم

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

حب العباس
شور حسین(علیه السلام)
Cool Text: Logo and Graphics Generator