تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

                    یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا


مرحوم علامه مجلسی(ره) در بحارالانوارنقل می کند که راوی می گوید: با چند نفر،امام علی(ع) را در سجده دیدیم،بلندبلند گریه می کرد، عرض کردیم: ای امیر مؤمنان گریه جانسوز تو مارا بیمار کرد،وقلب مارا مجروح نمود و سوزانید،هیچگاه ندیده بودیم،اینگونه گریه کنی،چرا این چنین پریشانی؟

امام علی(ع) در پاسخ فرمود: درسجده بودم وبه دعا وراز ونیازبا خدا اشتغال داشتم،خواب مرا ربود، ودر عالم خواب،خوابی وحشتناک دیدم که سخت مرا پریشان کرد، رسول خدا(ص) را ایستاده دیدم،وبه من فرمود: ای ابوالحسن غیبت تو طولانی شد،مشتاق دیدارت هستم،خداوند آنچه را در مورد تو به من وعده داده بود وفا کرد.

عرض کردم ای رسول خدا،خداوند چه عهدی را درمورد من به تو وفا کرد؟

فرمود خداوند درباره تو وهمسرو فرزندان ونوادگانت وعده خود را در درجه عالی از مقام علیّین وفا نمود(که آنها در آن جایگاه عظیم هستند)

عرض کردم: ای رسول خدا،پدر و مادرم فدایت، شیعیان ما در کجایند؟

فرمود: شیعتنا معنا...، شیعیان ما با ما هستند،وقصرها وخانه های آنها روبروی خانه ها و قصرهای ما است.

عرض کردم: ای رسول خدا برای شیعیان ما در دنیا چه پاداشی است؟

فرمود: امنیت وعافیت.

عرض کردم هنگام مرگ به آنها چه می رسد؟

فرمود:شیعه(حقیقی) هنگام مرگ، صاحب اختیار است،وبه فرشته مرگ، امر می شود که از او اطاعت کند.

عرض کردم این مطلب را روشنتر بیان فرمایید.

فرمود: آن شیعیانی که علاقه وافر به ما دارند ودوست صمیمی ما می باشند، هنگام مرگ سایر شیعیان همچو کسی است که در بسترش آرمیده وبه خواب خوش فرو می رود.

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 دی 1389 توسط علیرضا کمرکی فراهانی


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز

كد تقویم

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

حب العباس
شور حسین(علیه السلام)
Cool Text: Logo and Graphics Generator