تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

مرحوم کلینی(ره) در فروع کافی چنین می گوید: ابن ابی یعفور(یکی از شاگردان امام صادق (ع) می گوید ما با خطّاب جهنمی همنشین بودیم،واونسبت به ال محمد(ص) ناصبی شدید بود،(بسیار آنها را دشمن می داشت)واز دوستان (نجده حروی)رئیس خوارج،خوارج منسوب به قریه حروراء به شمار می آمد.

خطاب بیمار شدودر بستر مرگ افتاد،من به خاطر همنشینی سابق وتقیه،به عیادت او رفتم،دیدم بیهوش شده ودر حال جان دادن است، ناگاه شنیدم که می گفت: مرا به تو ای علی(ع) چه کار؟

ابن ابی یعفورمی گوید : بعداً به حضور امام صادق (ع) رفتم و ماجرای جان کندن وسخن خطّاب را برای امام صادق (ع) بیان کردم. آن حضرت دوبار فرمود : به خدای کعبه او علی را دید. یعنی خطّاب هنگام مرگ امیر المؤمنین علی(ع) را دید، وفهمید که دشمنی با آن حضرت، چه باطن پر عذابی دارد.
برچسب ها: سکرات مرگ9،
[ دوشنبه 6 دی 1389 ] [ 07:41 ب.ظ ] [ علیرضا کمرکی فراهانی ]
درباره وبلاگ

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا
موضوعات وب
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :