تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هنگامی که روح مؤمن با جسدش در قبرداخل می شود شخص زیباو خوش صورتی را ملاقات می کند. روح مؤمن از او سؤال خواهد کرد: خودت رامعرفی نما،در جواب می گوید: من کردار نیک تو هستم که امروز مونس تو خواهم بود و روح کافر خواهد دید شخصی را که نهایت بد منظر است،با حول وناراحتی سؤال می کند کیستی؟ جواب می دهد من عمل ناپسند توام آنگاه او را شکنجه می کند.(اصول کافی)

قیس ابن عاصم گفت: با جمعیتی از قبیله بنی تمیم در مدینه محضر مبارک رسول اکرم(ص) شرفیاب شدیم عرض کردیم مارا موعظه بفرما،آن جناب فرمود:عزت همواره توام با ذلت است وزندگی دنیا با فراق ومرگ، برای هر چیز حساب خواهد بود،وبر کردار بشری دیدبانی گماشته است وپاداش هر نیکی ثواب وکیفر هر بدی عقاب آخرت می باشد و برای هر اجل کتابی است. ای قیس چاره ای نداری جز اینکه با قرین وهمنشینی دفع شوی اگر هم ردیف تو نیکو روی باشد تو را گرامی خواهد داشت و اگر زشت منظر ولئیم باشد تورا به سختی خواهد انداخت،همواره با تو است در موقع سؤال قبر از توجدا نمی شود،پس سعی کن نیکو کار باشی تا در قبر تنها ووحشت زده نمانی و موضوع عذاب قبر هم بر حسب مفاد احادیث بسیار توسط همین قرین وهمنشین انجام می گیرد ودر صورت ایمان داشتن میت روح وریحان وبشارت توسط همین قرین به او خواهد رسید.
برچسب ها: سکرات مرگ13،
[ شنبه 7 اسفند 1389 ] [ 03:32 ب.ظ ] [ علیرضا کمرکی فراهانی ]
درباره وبلاگ

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا
موضوعات وب
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :