تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)
http://s1.picofile.com/file/6490222332/cooltext523410821.png

دربحار الانوار جلد6 صفحه 143 آمده است : حضرت ابراهیم (ع) روزی شخصی را دید، از او پرسید تو کیستی؟ گفت عزرائیل هستم.

حضرت ابراهیم(ع) گفت : از تو می خواهم خودت رابه آن صورتی که مؤمنین را قبض روح می کنی به من بنمایانی.

حضرت ابراهیم به دستور فرشته مرگ روی خود را برگرداند و سپس به به او نگاه کرد، جوان بسیار خوشر و شادی را دید و گفت اگر مؤمن پس از مرگ چیزی (پاداشی)غیر از این چهره زیبا نبیند ، همین دیدار برای او کافی است و پاداش خوبی برای کارهای نیکش خواهد بود.

سپس حضرت ابراهیم (ع) به عزرائیل گفت : اگر می توانی ، خودت را در آن چهره ای که گمراهان را با آن قبض روح می کنی به من بنمایان.

عزرائیل گفت ای ابراهیم تو طاقت دیدن آن چهره را نداری.

حضرت ابراهیم (ع) خواسته اش را تکرار کرد.

عزائیل گفت : روی خود را برگردان . حضر ت ابراهیم(ع) روی خود را برگردانید و سپس به او نگاه کرد، دید مرد سیاهی را که موهای بدنش راست شده وبسیار بوی بد دارد،واز سوراخ بینی دود وآتش بیر ون می آید،ابراهیم(ع) نتوانست چهره اورا مشاهده کند، وبراثر شدت ناراحتی بیهوش شد، وقتی به هوش آمد عزرائیل را به صورت اول دید، وبه گفت : ای فرشته مرگ اگر انسان گنهکار جز دیدن همین چهره ، کیفر دیگری نبیند، همین نگاه برای عذاب وکیفر او کفایت می کند.

http://s1.picofile.com/file/6490240440/Hadis_Nice_20_4_.jpgبرچسب ها: سکرات مرگ15،
[ جمعه 12 فروردین 1390 ] [ 05:16 ب.ظ ] [ علیرضا کمرکی فراهانی ]
درباره وبلاگ

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا
موضوعات وب
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :