تبلیغات
یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

                    یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز(فرجام شناسی)

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً.

خدایا روزها ولحظه ها درپی هم می گذرد وزمانی به خود می آییم که به آخرخط رسیده ایم،خدایا اگر من بنده بدی هستم تودنیای خوبی ومهربانی هستی،من به امیدتو روزها را به شب وشبها رابه روزمی رسانم، هرآندم که به یاد تو می افتم آرامشی در وجودم حکم فرما می شودوندایی درون قلبم فریادبرمی آوردکه خداوندتبارک وتعالی هیچ کس را ناامید از درگاهش نمی راند، خدا وندا ، از تو راحتی وآرامش در هنگام مرگ وعفو وبخشش در وقت حساب را می طلبم. (الهم عجّل لولیک الفرج)التماس دعا


از روایات استفاده می شود که عالم برزخ در همین دنیا است وقبر هرکس برزخ او است.

امام علی ابن الحسین(ع) فرمود: قبر باغی از باغهای بهشت یا حفره ای از حفره های دوزخ است.

امام صادق(ع): برزخ همان عالم قبر وثواب و عقابی است که در میان دنیا وآخرت وجود دارد.

1- برحسب نظر برخی از فلاسفه واز جمله صدرالمتالهین شیرازی هر انسان دارای دوبدن در طول یکدیگر است: بدن عنصری مادی، بدن مثالی برزخی.

الف: بدن عنصری مادی همین بدنی است که مشاهده می کنیم واز اعضا واجزای مادی ترکیب شده ودائماً سلولهای وذراتش در حال تحلیل وتبدیل است واین همان بدنی است که به واسطه مرگ متلاشی شده وروح تعلقش را از آن قطع می کند.

ب: بدن مثالی برزخی که دارای تجردی ناقص ومتوسط است، یعنی دارای احکام ماده مانند رنگ، طول وعرض، عمق، شکل .. است، ولی از سنخ عالم ماده نیست. واین همان بدنی است که در عالم خواب تجلی پیدا می کند و انسان در عالم خواب با آن گردش می کند، ولذت و غم و اندوه را احساس می کند، درحالی که بدن مادی او در رختخواب قرار دارد. این بدن مثالی جلوه نفس است، وچون ماده ندارد به وسیله مرگ نابود نمی شود وپس از مرگ در عالم برزخ ودر قبر نیز وجود دارد. مواجهه انسان با نکیر ومنکر نیز بااین بدن است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 مهر 1390 توسط علیرضا کمرکی فراهانی


درباره وبلاگ
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
نویسندگان
موضوعات
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
لوگوی دوستان

یَوْمُ الْقِیَامَة،روز رستاخیز

كد تقویم

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

حب العباس
شور حسین(علیه السلام)
Cool Text: Logo and Graphics Generator